קידום אורגני בגוגל

גם האתר הכי יפה, מעוצב, מושקע ויעיל בעולם, לא יעבוד אם לא תגיע אליו תנועת גולשים רלוונטית. ולמרות קיומן של כמה פלטפורמות דיגיטליות מובילות, רוב מוחלט של הגולשים מתחילים כל "מסע" אינטרנטי דרך חיפוש במנוע חיפוש, שזה אומר חיפוש בגוגל! המרחב הדיגיטלי עמוס ותחרותי מאוד, כך שהלכה למעשה כדי שגולש ימצא דווקא את האתר שלכם בחיפוש גוגל, אתם חייבים ליישם לפחות כמה טכניקות של קידום אתרים אורגני בגוגל. אם אתם מתחילים את הפעילות הדיגיטלית שלכם או רוצים לדעת עוד על קידום SEO, הכנו לכם ריכוז שאלות ותשובות על קידום אתרים אורגני בגוגל.

האם SEO וקידום אתרים אורגני זה אותו דבר?

שני מונחים ששומעים הרבה בהקשר לשיפור דירוגי אתרים אינטרנט בתוצאות החיפוש של גוגל הם SEO וגם קידום בגוגל. בפועל, כן, מדובר על שני מונחים שאומרים את אותו הדבר. ראשי התיבות באנגלית SEO משמעותןSearch Engine Optimization  – אופטימיזציה למנועי חיפוש.

הכוונה בתחום מרכזי ומהותי זה היא מכלול הפעולות המבוצעות בהקשר לאתר מסוים כדי לשפר את הדירוגים שלו מבחינת גוגל, כך שכאשר גולשים מחפשים מילות מפתח הרלוונטיות לאותו אתר, גוגל יציג תא אותו אתר מקודם במיקום גבוה ויעיל.

מה אורגני כאן? שיווק אתרי אינטרנט בלי ריסוס???

לא, ממש אין קשר לפירות האורגניים שאתם אולי רואים בסופר. הכוונה בקידום אתרים אורגני היא שתחום זה מייצר קידום של האתר ושיפור המיקומים שלו לתוצאות חיפוש רלוונטיות, בצורה אורגנית ולא דרך מהלכים של פרסום ממומן בגוגל או מהלכי פרסום או שיווק ממומן אחר. החלק האורגני הוא שכך הגולש מוצא את האתר שלכם בצורה "טבעית" דרך חיפוש גוגל שהוא ביצע, ולא בדרך "מלאכותית" דרך פרסומת או מודעת ממומנת.

אמנם מהלכי SEO על אתר מסוים עולים כסף ומצריכים השקעת משאבים שונים, אך ההצלחה היא יותר אורגנית, יותר ברת קיימא, משתלמת ויותר אפקטיבית מבחינת הנעת גולשים לעומת קידום ושיווק ממומנים (לא אורגניים) כמו פרסום לצד תוצאות החיפוש של גוגל.

מוזמנים לראות גם את הסרטון שהכין אנידור:

איך קידום אתרים אורגני עובד?

קודם כל, אם הייתה לנו או למישהו אחד את התשובה המוחלטת והמלאה לאיך גוגל עובד, כנראה שהיינו ממש עשירים או לכל הפחות היינו נחטפים ע"י גוגל שנעבוד אצלה ולא נגלה לאף אחד אחר. אבל צחוק בצד, קידום אתרים אורגני בגוגל באמת עובד כאשר מבצעים אותו חכם ונכון – כאשר המהות היא לשפר את אתר האינטרנט ולתת לגולשים מידע, תשובות וערך בצורה יעילה ונוחה יותר – שזה מה שגוגל בעצמה רוצה ולכן היא לא מונעת SEO אלא מקדמת מהלכי SEO נכונים.

גוגל קובע דירוג של אתר בתוצאות החיפוש לפי כ-200 פרמטרים באלגוריתם שלו, כדי לקבוע איזה אתר יוצג באיזה מיקום לכל שאילתת חיפוש בהתאם למידת הרלוונטיות, האמינות והסמכותיות של אותו אתר. אז אמנם אף אחד לא מכיר את כל מרכיבי האלגוריתם של גוגל, אבל כמקצועני SEO אנו בהחלט יודעים מה עובד ומה משפר את הנוכחות של אתרים בגוגל למילות המפתח הרלוונטיות עבורם. בגדול, קידום אורגני בגוגל עובד על בסיס 4 עמודים מרכזיים:

  1. SEO טכני: היבטים טכניים במבנה האתר, בקוד האתר ובאלמנטים טכניים שונים הקשורים לאופן בו האתר עצמו בנוי ומתפקד במרחב האינטרנטי.
  2. SEO באתר עצמו: כולל היבטים מסוימים של SEO טכני, אך בהקשר ספציפי לכל דף באתר ולכך שהתוכן בו יהיה בנוי, פרוס ומאורגן בצורה שגוגל אוהב.
  3. SEO מחוץ לאתר: פעולות מחוץ לאתר עצמו המיועדות לשפר את מידת הסמכותיות והרלוונטיות של האתר בעיני גוגל בנושאים ומילות מפתח מסוימים. למשל דרך בניית מערך קישורים איכותיים והרלוונטיים המפנים לאתר שלכם מאתרים אחרים.
  4. תוכן: את זה אתם אולי מכירים, אך בהקשר לקידום אתרים אורגני, התוכן הוא המלך ותוכן מעולה, בעל ערך ואשר מספק לגולשים תשובות לשאלות שלהם יקדם את האתר שלכם בגוגל.

 

ויש למעשה עוד המון ללמוד ולשאול לגבי קידום אתרים אורגני בגוגל – מהיבטים טכניים ועד יצירת אסטרטגיות תוכן אפקטיביות, ממבנה האתר ושימוש בכלים טכנולוגיים ועד הדרך האופטימאלית להשיג קישורים מעולים. פנו אלינו כדי להבין עוד וללמוד איך היידה יכולה להעיף אתכם למעלה.

צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם?

AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *