צ'אט גוגל בארד (Google Bard) הוא מעכשיו גוגל Gemini – איך משתמשים בצ'אט AI של גוגל?

אנידור חקק

אוגוסט 2, 2023

Google bard

אין ספק שמהפכת ה- AI ובראשה הכלי העוצמתי של ChatGPT תפסו את גוגל עם המכנסיים למטה.   גוגל, שמאז ומתמיד נחשבה לאחת החברות המובילות ב- AI ושלטה באופן לא מוטל בספק בשוק מנועי החיפוש, פתאום מוצאת את עצמה מנסה להדביק את הקצב, כשהכלים החדשים קוראים תיגר אמיתי ונשק יום הדין על מנוע הכסף העיקרי של גוגל – מנוע החיפוש.

למעשה האופן בו כלים כמו ChatGPT  משנים את האופן בו גולשים מחפשים וצורכים מידע ברשת, עשוי להוות פגישה אנושה במודל העסקי של גוגל ובשימושיות היומיומית במנוע חיפוש כדי לחפש באופן אקטיבי אחר תשובות.  הרשתות החברתיות ובראשון פייסבוק, הובילו לשינוי גדול מאוד עם השנים, באופן בו גולשים רבים הפכו לצרכני תוכן פסיביים ולמעשה כל המידע שהם ניזונים ממנו ברשת, הוא מידע שמוצא אותם ומגיע אליהם דרך הרשתות החברתיות.  עכשיו, עם כלי ה- AI נפתח עידן חדש במנועי החיפוש.

במאמר זה נציג לכם את המתחרה של גוגל לצ'אט GPT – גוגל BARD:

עדכון – פברואר 2024:  גוגל החליטה לשנות את בארד בהתאמה למודל השפה שלה ג'מיני.

גוגל ג'מיני – Geminy (לשעבר גוגל בארד)

 

 

אבל לפני הכל, בואו רגע נבין מה זה המודל החדש שכולם מדברים עליו ומה השינוי הגדול באופן בו מנועי החיפוש עובדים.

Search generative experience SGE 

גוגל הציגה תכונה חדשה בשם SGE, או Search Generative Experience, המשתמשת ב-AI גנרטיבי כדי לשפר את חווית החיפוש. תכונה חדשה זו היא חלק מהמאמצים המתמשכים של גוגל לשפר את היכולות של מנוע החיפוש ולהתאים אותו למציאות החדשה, לפתוח סוגים חדשים של שאלות שחיפוש יכול לענות עליהן ולשנות את האופן שבו המידע מאורגן.

עם SGE, גוגל שואפת לאפשר למשתמשים להבין נושא מהר יותר, לחשוף נקודות מבט ותובנות חדשות ולהשלים משימות בקלות רבה יותר. לדוגמה, אם משתמש שואל שאלה מורכבת, SGE יכול לחלק אותה לשאלה קטנות יותר, למיין את המידע הרב הזמין ולחבר תשובה מקיפה. תכונה זו מספקת תמונת מצב המונעת בינה מלאכותית של מידע חשוב שיש לקחת בחשבון, עם קישורים למשתמשים לחפור עמוק יותר.

SGE גם מציגה מצב שיחה חדש (צ'אט), שבו משתמשים יכולים לשאול את גוגל יותר על הנושא שהם חוקרים. ההקשר מועבר משאלה לשאלה, ועוזר למשתמשים להמשיך בחקירה באופן טבעי יותר.  בעת חיפוש מוצר, המשתמשים יקבלו מידע על תוכן, ספקים ומוצרים רלוונטיים. הם יקבלו גם תיאורי מוצרים הכוללים ביקורות רלוונטיות ועדכניות, דירוגים, מחירים ותמונות מוצרים.

SGE מתחיל כניסוי ב-Search Labs, זמין בשולחן העבודה של Chrome וב-Google App (אנדרואיד ו-iOS) בארה"ב (אנגלית בלבד בהשקה), כך שגוגל יכולה לשלב משוב ולהמשיך לשפר את החוויה לאורך זמן.

גוגל עשתה אירוע מתוקשר בו הציגה את השינויים הצפויים בתצוגת החיפוש של גוגל.  האמת שרוב הגולשים די מבולבלים ועדיין לא בטוחים איך ייראה השינוי הסופי שצפוי להיכנס וכיצד הוא ישפיע על אחוז המקליקים על תוצאות החיפוש.

ככה זה צפוי להיראות לפי גוגל:

אז מה זה גוגל ג'מיני (בארד)?

גוגל באד הוא צ'אטבוט של מודל שפה גדול (LLM) שפותח על ידי Google. בארד מופעל על ידי Pathways Language Model 2 (PaLM 2), שהוא אחד ה-LLMs המתקדמים בעולם. PaLM 2 עבר הכשרה על מערך נתונים עצום של טקסט וקוד, המאפשר לו להבין וליצור שפה אנושית באופן שלא ניתן להבחין מאדם.

בניגוד לצ'אטבוטים רבים אחרים של AI, בארד יכול לגשת לאינטרנט, תוך שימוש בחיפוש Google כדי לספק תגובות מקיפות ועדכניות יותר. הוא עדיין בפיתוח, אבל הוא כבר למד לבצע מגוון רחב של משימות, כולל:

 • מענה על שאלות בצורה אינפורמטיבית, גם אם הן פתוחות, מאתגרות או מוזרות.
 • יצירת טקסטים כמו: מאמרים, שירים, קוד, תסריטים, קטעים מוזיקליים, דואר אלקטרוני, מכתבים וכו'.
 • כתיבת תוכן יצירתי מסוגים שונים
 • פירוש תמונות (אפשר להעלות תמונה ולבקש מגוגל שיסביר לך מה יש בתמונה).
 • תרגום שפות
 • פתרון בעיות מתמטיקה
 • סיכום ותקצירים של טקסט.

במה שונה Google Geminy מ-ChatGPT?

Google Bard / Geminy ו-ChatGPT הם שני דגמי שפה גדולים. בעוד שגם גמיני וגם ChatGPT של OpenAI הם צ'אטבוטים של AI, יש להם כמה הבדלים עיקריים. ChatGPT היא מערכת מודל שפה המציעה גם גרסה חינמית וגם פרימיום ושולבה עם מוצרים ופלטפורמות שונות, כולל Microsoft Bing. הוא מייצר תגובות על סמך המידע עליו הוכשר ואינו ניגש לאינטרנט לנתונים בזמן אמת (אלא אם מתבצע שימוש בתוספים כמו web pilot החל מגרסה Gpt 4.  מצד שני, Google Bard חופשי לשימוש ויכול לגשת למידע עדכני באינטרנט באמצעות חיפוש Google, ומספק תגובות עדכניות ומקיפות יותר. היכולת הזו לגשת ולעבד מידע בזמן אמת הופכת את Bard לכלי רב עוצמה למשימות הדורשות נתונים עדכניים.

 ChatGPT טוב יותר בכתיבת טקסט יצירתי, בעוד ש-Google Bard בעל פוטנציאל טוב יותר במתן מענה לשאלות ובסיכום טקסט. Google Bard גם מדויק יותר מ-ChatGPT, ויש לו פחות סיכוי ליצור תוכן פוגעני או מזיק.

אגב, כדאי לציין שבימים אלו מודל חדש בשם קלוד AI Claude AI הושק (כרגע רק בארה"ב ובבריטניה – אפשר להתחבר עם VPN ולפתוח חשבון ולהשתמש גם מהארץ למי שרוצה.) ומשימושים ראשוניים ניכר שמדובר בכלי עוצמתי לא פחות שיכולות העברית שלו טובות יותר מבארד ו- Chat GPT.

אחד השיפורים המשמעותיים בגוגל בארד יחלו כשגוגל יטמיעו את מודל הבינה המלאכותית החדש שלהם GEMINY בתוך בארד.

כיצד להשתמש ב-Google Bard / Geminy?

השימוש ב-Google Bard הוא פשוט. ראשית, עליך להיכנס לאתר ולהיכנס באמצעות חשבון Google שלך. לאחר הסכמתך לתנאי השירות, תוכל להתחיל להשתמש על ידי הקלדת השאלה או הבקשה שלך בתיבת הטקסט בתחתית העמוד ולחיצה על כפתור "שלח"  (אייקון בצורת משולש).

גוגל בארד

 

התגובות של בארד אינן מוגבלות לתשובות פשוטות. זה יכול לתרגם שפות, לפתור בעיות מתמטיות ואפילו קוד בשפות תכנות שונות. אם אינך מרוצה מהתגובה של בארד, תוכל לערוך את טקסט ההנחיה, להציג טיוטות אחרות, ליצור מחדש טיוטות, או אפילו לעבור לשאילתת חיפוש רגילה של Google שנגזרת מההנחיה שלך.

יכול לשמש לסיעור מוחות, לחקור נושאים, לנסח הודעות דוא"ל, ליצור קווי מתאר לפוסטים או פרויקטים בבלוג, לפשט או לנסח מחדש טקסט. לדוגמה, אם אתה כותב פוסט בבלוג, אתה יכול להשתמש ב-Bard כדי ליצור תקציר/מבנה או אפילו לנסח את הפוסט כולו. אם אתה לומד שפת תכנות חדשה, Bard יכול לעזור לך להבין מושגים מורכבים ולפתור באגים בקוד שלך.

הנה כמה דוגמאות לשימוש בגוגל ג'מיני (בארד):

 • אתה יכול לשאול את גוגל בארד שאלות על מגוון נושאים, כמו "מהי בירת צרפת?" או "מהי משמעות החיים?"
 • אתה יכול לתת לבארד הנחיה ליצור פורמטי טקסט יצירתיים, כגון "כתוב לי שיר על אהבה" או "כתוב לי קוד למחשבון פשוט".
 • אתה יכול לבקש מבארד לתרגם טקסט משפה אחת לאחרת.
 • אתה יכול לבקש מבארד לפתור בעיות מתמטיות.
 • אתה יכול לבקש מבארד לכתוב סוגים שונים של תוכן יצירתי, כגון פוסטים בבלוג, מאמרים או סיפורים.
 • אתה יכול לבקש מבארד לסכם טקסט או לבצע עבורך מחקר עבור פרויקט מסוים.
 • אפשר להעלות תמונות ולפענח אותן באמצעות גוגל בארד.  למאמר בנושא תמונות AI לחץ כאן

 

גוגל ג'מיני יכול לעזור בהמון משימות יומיומיות של אנשי שיווק ו- SEO:

 

לסיכום, שילוב של צ'אט GPT ו- SEO אפשרי היום גם עם Google geminy(כמחליף ל- CHAT GPT).  ג'מיני הוא כלי AI רב עוצמה שיכול להקל מאוד על לא מעט פעולות בקידום אתרים. על ידי מינוף התכונות המתקדמות שלו, אתה יכול להגביר את הפרודוקטיביות שלך, לשפר את אסטרטגיות השיווק שלך ולהישאר לפני המתחרים. כמו בכל כלי, המפתח להפקת המרב מ-Google Geminy הוא הבנת היכולות שלו וללמוד כיצד להשתמש בו ביעילות.  מדובר בכלי שעדיין בפיתוח, אבל הוא כבר למד לבצע מגוון רחב של משימות באופן שלא ניתן להבחין בו מאדם. ככל שבארד ימשיך להתפתח, הוא יהפוך לעוצמתי ושימושי עוד יותר.

 

 

צריכים תוכן שיווקי ?

מאמרים נוספים

AI

פברואר 11, 2024

מדריך השוואה בין מידג'רני ללאונרדו, לדאלי, לסטייבל

גוגל ג'מיני

ינואר 25, 2024

גוגל ג'מיני GEMINI – מודל הבינה המלאכותית של גוגל

בינה מלאכותית משנה את עולם השיווקי

נובמבר 15, 2023

איך בינה מלאכותית משנה את עולם השיווק הדיגיטלי?

כותרת מנצחת

פברואר 21, 2023

איך תבחרו כותרת מנצחת שכולם יקליקו עליה?

ינואר 24, 2023

מחוללי תמונות AI בינה מלאכותית ליצירת אומנות מטקסט

מדריך Chat GPT

ינואר 15, 2023

ChatGPT – תוכן AI הפך ללגיטימי

ביטויי זנב ארוך

דצמבר 18, 2022

מה הם ביטויי זנב ארוך ולמה הם חשובים לSEO

נובמבר 16, 2022

תוכן איכותי לאתרים

נובמבר 16, 2022

שיווק ויראלי

נובמבר 16, 2022

שיווק ברשתות חברתיות

נובמבר 16, 2022

שיווק בפייסבוק כי פשוט חייבים להיות שם!

קידום בגוגל | קידום אתרים בגוגל

קידום אתר באינטרנט

נובמבר 16, 2022

פרסום עסקים

פרסום בגוגל | קידום ממומן – AD תוכן ומדיה

נובמבר 16, 2022

ניהול תוכן | עריכת תוכן

נובמבר 16, 2022

מחקר מילות מפתח

נובמבר 16, 2022

כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

נובמבר 16, 2022

כתיבת מאמרים

כתיבה שיווקית