כיצד תוכן עשיר יעזור לכם לקבל יותר גולשים

אם אינכם עוסקים באופן מקצועי בכל עניין בניית אתרים, כתיבת תוכן לאתר או קידומם, אלא "סתם" בעליו של אתר עסקי תדמיתי קטן שמנסה לשרוד ולפלס דרכו לראש רשימת תוצאות החיפוש בגוגל, בטח שמתם לב, כי בשנים האחרונות, נשמעו לא מעט דעות מנוגדות, הנוגעות לתוכן שבאתר, חשיבותו והתפקיד שלו בקידום האתר שלכם. האמת היא, שאם אנחנו לא היינו שולטים בשני התחומים האלו, סביר להניח שגם אנחנו היינו נמלטים בזעקות אימים מכל שפע המידע הרב (והסותר) שנמצא בכל מיני אתרים ברשת. אז מה האמת? מה באמת חשוב מבחינת אספקט התוכן כשבונים אתר? ננסה לעשות לכם סדר בכל הסיפור הזה…

כיצד התוכן משתלב באתר?

נתחיל בהצהרה, שאנחנו חושבים שיש מעט מאד אנשים (אנשי מקצוע וכאלה שלאינם כאלה) שלא יסכימו איתה – קידום אתרים הוא דבר חשוב, אולי הדבר החשוב ביותר, אחרי בניית אתר. שכן, לא משנה עד כמה האתר שלכם נראה ומתנהל מדהים, אם לא יגיעו אליו גולשים, הוא יעמוד במדהימותו המדהימה ובבדידותו הזוהרת, ולא כל כך יהיה לכם מה לעשות איתו…

עכשיו, אחרי שהסכמנו על זה, בואו ונראה איך כתיבת תוכן משתלבת בזה. מרביתכם בטח גם יודעים, כי כתיבת תוכן לאתרים מהווה חלק בלתי נפרד מהקריטריונים שעל פיהם גוגל מדרגת את האתרים והדפים שאותם היא בודקת. פרמטרים כמו אורך הטקסט, מספר מסוים של מופעי מילות מפתח, פסקאות, כולם נוגעים לדירוג הזה, אבל הם אינם אומרים דבר וחצי דבר על תוכנו של הטקסט הכתוב, על המהות שלו. שכן, לכאורה, על אף שהבינה המלאכותית של גוגל מתוחכמת מאד (הרבה יותר מאחרות, תאמינו לנו), עדיין, טקסט קלוקל וחסר משמעות, שהיתרון היחיד שלו הוא שהוא בנוי "נכון" ועל פי הפרמטרים שגוגל מכתיבה, יצליח לטוס מתחת לרדאר ולהיות מדורג בדיוק במקום שאנחנו מצפים שהוא יהיה מדורג.|

קצת על איך כותבים תוכן שיווקי:

אבל כאן, יש שתי בעיות – הבעיה הראשונה היא שחלק מדירוג האתר מתבסס על זמן השהיה של גולשים המגיעים לדף (כלומר, ככל שגולש שוהה זמן רב יותר בדף, סימן שהתוכן שנמצא בו טוב יותר), והבעיה השנייה היא, שאיפשהו, במהלך הריצה אחרי הדירוג בגוגל, "נשכחו" הגולשים האנושיים, אלה שעבורם, מלכתחילה, גוגל הצהירה שהיא עושה את כל מה שהיא עושה. אז יש לנו מערכת שלמה שמייצרת אתרים, שלכאורה, מיועדים לגולשים האנושיים, אבל, בפועל, אף גולש שעבר את כיתה ג' ומסוגל לזהות טקסט מחורטט בקריאה חפוזה, לא יישאר בהם יותר מ-10 שניות, כי יש לו משהו הרבה יותר טוב לעשות מניסיון להתמודד עם טקסט שכבר במבט ראשון מזהים את איכותו הירודה.

והנה, הגענו לסיבה העיקרית שבגללה חשוב שלאתר שלכם יהיה תוכן עשיר – הגולשים האנושיים שלכם.

 

אז מה רוצים קוראים אנושיים לקרוא?

בניגוד לפרמטרים של גוגל (שגם הם לא מי יודע מה ברורים) על השאלה מה מחפשים גולשים באתרים, יש הרבה יותר תשובות אפשריות, שכולן, כנראה, תהיינה נכונות במידה שווה – גולשים אנושיים מחפשים ערך מוסף / הם מחפשים תשובה לשאלה / הם מחפשים מידע על מוצר מסוים / לפעמים, הם מחפשים משהו שיצחיק אותם / הם מחפשים משהו שיתרום להם באיזושהי צורה / הם מחפשים משהו שירגש אותם / משהו שיוכלו לחלוק עם חברים – למעשה, כמספר הגולשים האנושיים, כך מספר התשובות האפשריות הקיימות. אבל דבר אחד מאפיין את כל התשובות הללו (וגם את כל הגולשים האנושיים, כתוצאה מכך), אף אחד מהם, מעולם, לא נכנס לאתר, לעמוד או למאמר באתר כדי לצאת משם בתחושה של "בזבזתי עכשיו 10 שניות יקרות מחיי, על מנת לקרוא 4 שורות ראשונות של טקסט, שבינן לבין מה שמעניין אותי כרגע (ובגללו נכנסתי לאתר), אין שום קשר!".

וכאן, אנחנו, בעצם מגיעים להגדרה של התוכן שאתם צריכים לאתר שלכם:

אין ספק שקידום האתר במנועי החיפוש הוא רכיב חשוב מאד, אבל אף פעם, ובשום מצב, אסור לו לבוא על חשבון איכות התוכן (כן, אותו טקסט איכותי ומועיל שמיועד לעיניים האנושיות).

אתם יכולים לשלב בו מונחי מפתח (אתם יכולים גם שלא, לפי בחירתכם), אבל הדבר החשוב ביותר הוא שלתוכן שלכם תהיה משמעות כלשהי עבור הגולש הקורא אותו!

צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם?

AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *