שתי ענקיות האינטרנט העולמיות "נלחמות" בשנים האחרונות ראש בראש, זו בזו, בנסיון להשתלט ולכבוש רבדים שונים באינטרנט.   גוגל ופייסבוק הן כיום ללא ספק השליטות הגדולות ביותר באינטרנט.  התחרות הגדולה בין השתיים מובילה ליצירת מוצרים ושירותים חדשים שמוציאה כל חברה בניסיון לתפוס נתח שוק – דבר שטוב בעיקר לנו הגולשים.

אחד מתוך כלל הענפים הרבים בהם מתחרות שתי הענקיות הינו צ'אט פייסבוק וצ'אט גוגל. שתי מערכות צאט מפותחות אלו נלחמות זו בזו ברבדים שונים, ולהן הישגים שונים. פייסבוק פונה לכיוון השתלטות, על מה שנראה היום, עולם הדואר האלקטרוני ושיחות הוידיאו, תוך שיתוף פעולה עם חברת סקייפ העולמית, בניסיון לייצר חווית שיחה טובה ונעימה יותר על פני המערכת המקבילה של גוגל. עם זאת, צ'אט גוגל, מציעה כרגע שיחות וידאו, הישג שנבצר עדיין מהמתחרה – צ'אט פייסבוק.

שיחות ועידה

מה שקיים בצ'אט של גוגל כבר תקופה ארוכה, נכנס רק לאחרונה לצ'אט של פייסבוק. אומנם פייסבוק מעט מאחרת בתחום זה אך כיום היא מציעה צ'אט נהדר, שעומד איתן בתחרות אל מול גוגל והצ'אט המתקדם שלהם.

צ'אט גוגל כמובן הינו חלק בלתי נפרד משירותי המייל ומשירותי Google.  לצד שירותי המייל הפופולאריים והמעולים של גוגל, הצ'אט המתקדם מקנה מערכת טכנולוגית נוחה במיוחד לשמירה על קשר, שיחות וידאו, שיחות קוליות, ועידה ועוד. שירותי הצ'אט של פייסבוק מציעים מערכת הדומה למערכת הדואר האלקטרוני, המאפשרת משלוח מסרים והודעות טקסט למכרים, חברים ואנשים נוספים גם אם אינם חלק מרשימת החברים. פייסבוק עתידה להשיק זאת במקום שירותי המייל תוך הנוחות שבשליחת הודעות ללא צורך בכתובות מייל כאשר הכל נמצא כבר במערכת- דפי פייסבוק, הודעות, מיילים, צ'אטים ועוד.

תחרות פייסבוק נגד גוגל לא נגמרת כאן, ולדעת רבים עתיד הרשת עומד להשתנות לחלוטין, כאשר צ'אט לאתר הוא רק חלק קטן מן המהפכה הזאת. יש החוזים מערכות הפעלה שלמות מבית פייסבוק ומבית גוגל, ורק ימים יגידו האם התחרות המעניינת תגלוש גם למערכות ההפעלה.

אחת התחרויות המרתקות בין השתיים הן על משבצת הפרסום באינטרנט.

שיווק בפייסבוק מציע פילוח המתבסס על אלמנטים חברתיים , בעוד קידום אתרים בגוגל נשען על שאילתות החיפוש של הגולשים והתאמה לדפי תוכן רלוונטיים באתרים השונים.

יש שאומרים שפייסבוק תוביל ליצירת אלטרנטיבת חיפוש סמנטי, שתתבסס על המלצות חברינו ובכך פייסבוק תנסה לייצר תחרות לגוגל במקום הרגיש לה ביותר.

גוגל מצדה, כבר הקימה את הרשת החברתית גוגל פלוס, שם היא מנסה לגנוב את ההגמוניה החברתית מפייסבוק.

צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם?

AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *