כיום ההגמוניה של דפדפן אינטרנט אקספלורר כבר אינה ברורה מאליה, למרות ההובלה שלו מבחינת נתח שוק ובהחלט יש דפדפנים אחרים שמציעים חלופה אטרקטיבית ובמקרים רבים אף טובה יותר. בנוסף, הנושא של סקירת דפדפנים ובכלל זה החלפה של דפדפן האינטרנט הוא כיום תחום מוכר עבור אנשים רבים שרבים מהם ללא ידע מקצועי או מיוחד במחשבים.

מבחינת סקירת דפדפנים, חשוב מאוד להדגיש נקודה חשובה בהקשר של בניית אתרים – כל אתר שנבנה כיום חייב להיות מותאם לכל הדפדפנים המובילים ולהיות בנוי על פי פרוטוקולים מוגדרים של התאמה ויזואלית ותפעולית לכל דפדפן. אתר שלא מוצג כראוי בדפדפנים שאינם אינטרנט אקספלורר גורמים נזק לבעליהם ומשדרים תדמית מיושנת.

אינטרנט אקספלורר מבית מייקרוסופט – עדיין השולט

ראשון מתוך סקירת דפדפנים הוא כמובן Internet Explorer שמגיע מובנה בתוך מערכות ההפעלה הנפוצות של מייקרוסופט ולכן עדיין שולט בכמות המשתמשים.

כיום הגרסא העדכנית ביותר של אינטרנט אקספלורר היא גרסא 9 שפועלת רק על מערכת ההפעלה Windows 7, למשתמשי מערכות הפעלה ישנות יותר גרסא 8 היא העדכנית ביותר. מבחינת סקירת דפדפנים, בעבר האקספלורר היה בעל מראה מיושן יותר מול המתחרים אך הגרסאות החדישות כבר מציגות מראה מעודכן ונעים לעין. בגרסתו החדשה ביותר של הדפדפן הוא כולל טעינת דפים מהירה יותר, יכולות משופרות להצגת אתרים, יכולות סידור של אתרים, הצמדת אתרים מועדפים, יכולת חיפוש משורת הכתובת ויכולות אבטחה משופרות.

פיירפוקס מבית מוזילה

דפדפן פיירפוקס (Firefox) הוא הדפדפן השני מבחינת נתח שוק עולמי, החברה המפתחת היא חברת מוזילה שפועלת ללא כוונת רווח ולכן הדפדפן הוא בקוד פתוח וקהילת המפתחים העולמית משפרת אותו כל הזמן ויוצרת לו תוספים רבים מאוד. הגרסא העדכנית ביותר היא פיירפוקס 5.  פיירפוקס מאופיין במהירות עבודה טובה, יציבות טובה יותר מאשר אקספלורר, רמת אבטחה גבוהה, יכולות שמירה על פרטיות טובות יותר, חיפוש חכם משורת הכתובת, שימוש בלשוניות ומגוון עצום של תוספים. מדובר על דפדפן איכותי, חזק שמציע שלל יתרונות ומהווה חלופה טובה לאקספלורר – אך צורך יחסית הרבה משאבי מערכת.

גוגל כרום

שחקן צעיר יחסית מבחינת סקירת דפדפנים ושוק הדפדפנים.  אך בגלל שהמפתחת היא גוגל, הוא מצליח בקצב מהיר מאוד לתפוס נתחי שוק גדולים. כרום מציע מהירות עבודה גבוהה מאוד לצד רמת אבטחה ויציבות טובות, מגוון התוספים הקיימים נמצא בעליה מתמדת ואיכותית. גם כרום מציע יכולות חיפוש משורת הכתובת ושימוש בלשוניות, הדפדפן פשוט מאוד מבחינת עיצוב נקי ונעים ומבחינת הידידותיות למשתמש שלו ובאופן כללי מדובר על אפשרות טובה מאוד – כיום בעיקר עבור משתמשי מערכות הפעלה ישנות יחסית.

דפדפן ספארי

אי אפשר להציג סקירת דפדפנים בלי התייחסות לדפדפן ספארי שהוא דפדפן הבית של חברת אפל המייצרת מחשבי מקינטוש. הספארי הוא האפשרות המובנית במערכות ההפעלה של אפל ורוב המשתמשים במחשבים החזקים והמקצועיים הללו בוחרים בו כברירת מחדל. ספארי נתמך על ידי מחשבי PC ו-Mac אך באופן כללי נמצא בעיקר על מחשבי אפל, גרסא 5 היא העדכנית ביותר. ספארי ניחן במראה האלגנטי שמאפיין את כל מוצרי אפל, פשטות הפעלה, מהירות, רמת אבטחה טובה ונוחות שימוש טובה מאוד.  אחד התחומים הפופולאריים כיום הנו בניית אתרים בפייסבוק – השימוש הגובר בפייסבוק והכניסות המרובות שמגיעות דווקא מהסלולר, הופכות את החשיבות בהתאמת אתרים אלו לספארי – לגבוהה וקריטית.

דפדפנים אחרים

מעבר לאפשרויות שנסקרו, ישנם דפדפנים אחרים שניתן להכניס אל תוך סקירת דפדפנים.

  • אופרה: דפדפן שפופולארי דווקא בטלפונים ניידים אך מציע גם גרסא איכותית למחשבים.
  • Maxthon: דפדפן בפיתוח סיני, תואם בצורה טובה לאקספלורר, כולל תפריט צד ולא רק עליון ויכולות מסך מפוצל בין היתר.
  • דפדפני לינוקס למשתמשים מקצועיים ומוכווני טכנולוגיה.

צריכים תוכן מעולה לאתר שלכם?

AD תוכן ומדיה מתמחה במתן פתרונות תוכן. בעזרת שירותי התוכן שלנו תוכלו לקדם את האתר שלכם בתוצאות החיפוש של GOOGLE וגם להגדיל את כמות הלקוחות שפונים אליכם דרך האתר.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *